Методичні рекомендації щодо проведення обласної учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту

1. Мета і завдання олімпіади

1.1. Метою обласної учнівської олімпіади з фізичної культури є підвищення якості викладання предмета «Фізична культура» в загальноосвітніх навчальних закладах, виявлення творчих здібностей учнів, підняття рівня обізнаності в галузі «Фізична культура та спорт», підвищення рухової активності учнів, пропаганда й популяризація засад здорового способу життя.

1.2. Завдання олімпіади полягають у:

  • підвищенні інтересу учнів загальноосвітніх навчальних закладів до поглибленого вивчення предмета «Фізична культура»;
  • визначенні рівня оволодіння необхідними знаннями й уміннями в області фізичної культури;
  • пропаганді здорового способу життя серед молоді;
  • патріотичному вихованні дітей і підлітків;
  • виявленні перспективних учнів, орієнтованих на педагогічні професії в галузі фізичної культури та спорту.

2. Етапи проведення олімпіади

2.1. Олімпіада проводиться в чотири етапи:

І етап – шкільні (міжшкільні) на базі загальноосвітніх навчальних закладів – жовтень;

ІІ етап районний (міський) – листопад - грудень;

ІІІ етап обласний – січень - лютий;

ІV етап Всеукраїнський – березень – квітень.

2.2. Загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів міського (районного) підпорядкування беруть участь у І, ІІ та ІІІ етапах (якщо учасник стане переможцем попередніх етапів).

2.3. Загальноосвітні школи-інтернати І-ІІІ ступенів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ліцеї, обласного підпорядкування, беруть участь у І та ІІІ етапах олімпіади.

3. Керівництво проведенням обласної учнівської олімпіади з фізичної культури  

3.1. Загальне керівництво олімпіадою здійснює обласне журі, яке складається із представників Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, обласного управління фізичної культури та спорту МОН України, інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, учених, фахівців вищих навчальних закладів, учителів фізичної культури, фахівців обласних федерацій з видів спорту та затверджується наказом Головного управління освіти і науки .

3.2. Безпосереднє проведення учнівської олімпіади з фізичної культури, визначення призерів і переможців покладається на головне журі, журі із теоретико-методичного конкурсу та суддівську бригаду з видів спорту.

3.3. Підготовка та проведення міських (районних), обласної олімпіад з фізичної культури забезпечується оргкомітетами, організованими міськими, районними відділами освіти.

4. Порядок допуску до участі в олімпіаді

4.1. В учнівській обласній олімпіаді з фізичної культури беруть участь юнаки і дівчата 11 класів.

4.2. До участі в ІІІ етапі учнівської олімпіади з фізичної культури допускаються делегації від міст (районів) управлінь (відділів) освіти в складі 2-х учасників (юнак, і дівчина) – 11 класу – переможців регіональних олімпіад та 1-го супроводжуючого.

4.3. Супроводжуючий подає до оргкомітету з проведення олімпіади: наказ, відряджуюче посвідчення, підсумковий протокол із проведення міської, районної учнівської олімпіади, заявку обов’язково з допуском лікаря за зразком (додаток), паспорт супроводжуючого, паспорт або свідоцтво про народження учасників олімпіади .

4.4. Відповідальність за здоров’я та життя учнів у дорозі та в дні проведення олімпіади покладається на осіб, які супроводжують команди .

4.5. Учасники олімпіади повинні мати єдину спортивну форму з символікою міста, району.

4.6. Попередні заявки до участі в ІІІ (обласному) етапі учнівської олімпіади з фізичної культури надсилаються до 28 грудня. 

5. Програма олімпіади з фізичної культури

5.1 Програма учнівської олімпіади з фізичної культури складається із двох частин: практичної та теоретико-методичної. Теоретико-методична частина складається із тестових питань та проводиться спільно для юнаків і дівчат.

5.2. Конкурсні практичні іспити складаються із виконання фізичних вправ базової частини програми з фізичної культури за різними розділами, які щорічно заздалегідь повідомляються. Практична частина проводиться окремо серед юнаків і дівчат.

6. Підведення підсумків олімпіади та визначення переможців

6.1. Підсумки олімпіади підводяться окремо серед юнаків і дівчат.

6.2. Переможці визначаються за середнім арифметичним зайнятих місць.

6.4. У випадку рівності результатів у декількох учасників під час виконання окремих практичних завдань перевага віддається учню, в якого кращий результат з теоретико-методичної частини (кількість правильних відповідей та кращий час виконання тестів).

6.5. У випадку рівності результатів у декількох учасників із теоретико-методичного завдання перевага віддається учню, в якого кращий результат у виконанні практичних завдань з туризму.

6.6. У загальному заліку визначається переможець та призери.

6.7. Особисте місце учасника в загальному заліку олімпіади визначається за сумою місць з теоретико-методичного та практичного завдання.

7. Фінансові витрати та нагородження переможців

7.1. Витрати на організацію та проведення І, ІІ туру несуть міські, районні відділи освіти, ІІІ туру - Головне управління освіти і науки обласної  державної адміністрації.

7.2. Переможці олімпіади нагороджуються дипломами та цінними призами.